Kullanıcı adımı hatırla


Müşteri Hizmetleri
0 212 483 74 36
0 212 483 74 37

Diyaliz Programı Medula

DiyalizNet geniş kullanıcı kitlesiyle kendini kanıtlamış, Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde diyaliz merkezleri tarafından kullanılan güvenli mimari ve kodlama teknikleri ile yazılmış ve herhangi bir yatırım gerektirmeyen bir klinik bilgi sistemidir. SGK Medula faturalandırma işlemlerinin yanı sıra hasta tıbbi süreç takibi, CRM modüllerini içermektedir. Diyaliznet Medula, TRDS ve Sağlık NET USVS (Ulusal Sağlık Veri Sistemi) uygulamalarını da içermektedir

Programımıza geçmek istediğiniz takdirde hangi programı kullanırsanız kullanın web tabanlı yada normal windows programı olan versiyonlarımızdan birini seçtikten sonra veri kaybı olmadan aynı gün içerinde kaldığınız yerden çalışmaya devam edebilirsiniz. Aktarım için hasta bilgileri, seans bilgileri, rapor bilgileri vs. gerekmez, zahmetsizce DiyalizNet'i kullanmaya başlayabilirsiniz.
Üstelik size ek bir maliyet getirmemesi için diğer tüm programlardan geçişte mevcut sözleşmeniz süresince programımızı ücretsiz kullanabilirsiniz.


Lütfen ayrıntılı bilgi için bizi arayınız

Medula Nedir ?

Medula, GSS ile sağlık tesisleri arasında, sağlık tesislerinin iç süreçlerine müdahale etmeksizin
- fatura bilgisini elektronik olarak toplamak,
- hizmetlerin ödemesini gerçekleştirmek için
oluşturulmuş bütünleşik sistemdir.


Diyaliz İşlemleri

 • Diyaliz hastası kabul edilirken, takip türü “Diyaliz” olacak şekilde takip numarası alınacaktır.
 • Diyaliz hastasının, diyaliz raporu Medula sisteminde kayıtlı olmalıdır. Kayıtlı değil ise rapor web servisi ile kayıt edilmelidir.
 • Tesis uygulayacağı diyaliz işlemi için, takip türü diyaliz olarak aldığı takip numarası ile Medula Sisteminden online talepte bulunmalıdır.
 • Başarı ile kaydedilen talepler ve tesiste verilen diğer hizmetler Ödeme Sorgu web servisi aracılığı ile sisteme kaydedilir.

Diyaliz Talep Methotları

 • DigerIslemTalep metodu :
  Tesis, hastaya uygulamak istediği diyaliz işlemi için bu metodu kullanarak online talepte bulunur.
 • IslemTalepIptal metodu :
  İşlem talebi iptal edilmek istendiğinde kullanılacak metottur. Tesis, herhangi bir nedenle talep ettiği diyaliz hizmetini hastaya uygulamayacaksa talebi iptal etmelidir.

Dikkat Edilecek Hususlar

 • Tesis, hastaya o dönem içinde talep ettiği hizmetleri aynı takip numarası ile sisteme kaydetmelidir. Tek bir takip numarası altında birden çok talep sisteme kayıt edilebilir.
 • Tesis, online talepte bulunduğu diyaliz hizmetlerini ödeme sorgu sürecinde DigerIslemBilgisiDVO altında göndermelidir. DigerIslemBilgisiDVO’da online talep edilen işlemler için sadece islemSiraNo parametresi dolu gönderilmelidir. Bu parametre digerIslemTalepCevapDVO’da dönen talebe ait islemSiraNo’dur.
 • Talep edilen hizmet sayısı ile ödeme sorgulama sürecinde DigerIslemBilgisiDVO’da gönderilen hizmet sayısı birbirine eşit olmalıdır. Talep edilen sayı verilen hizmetten fazla ise IslemTalepIptal metodu kullanılarak talepler sistemden silinmelidir.
 • OdemeBilgisiOku metodu ile sisteme gönderilen tüm talepler ve hizmetler okunabilir.
 • IslemTelepIptal metodunda islemSiraNo parametresi dolu gönderilirse islemSiraNo bazında kayıt silinir, boş gönderilirse takibe ait tüm talepler silinir.
 • TakipSil metodu ile takibe ait tüm hizmetler ve talepler silinebilir.
 • Hasta farklı tesislerde diyaliz hizmeti alsa da raporunda belirtilen seans sayısını aşamaz.
 • Diyaliz işlemi talebinde sadece diyaliz SUT kodları kabul edilir.